Ušáčkův med

Prodej medu ze dvora

Prodej včelího medu je realizován formou „ze dvora“ v souladu s platnou legislativou ČR a EU. Med si můžete vyzvednout v Brně nebo přímo na včelnici. Cena medu závisí na velikosti snůšky v danném roce.

Proč je Ušáčkův med jeden z nejkvalitnějších?

Poctivý med pochází pouze z vlastní produkce.

Byl zpracován v nerezovém vybavení a plněn do včelařských sklenic bez zahřívání.

Neobsahuje konzervanty, barviva, nebyl ředěn vodou a neprošel vysokotlakou filtrací.

Všechny naše výrobky jsou bez příměsí zahraničních medů, invertních sirupů a řepkového cukru.

Lesní med pochází přímo z Chráněné krajinné oblasti Moravský kras a akátový z okolí obce Sentice

Vybrat si můžete

Pastový med je přírodní produkt upravený do pastovité konzistence speciálním mícháním. Díky tomu získává hedvábně krémovou konzistenci světlé barvy. Obsahuje jemné aroma z nektaru širokého spektra kvetoucích rostlin, v němž zůstávají všechny biologicky aktivní látky neporušené. Jedná se především o enzymy, rostlinné hormony, vonné látky a vitaminy. Takovýto med neteče, ale velmi snadno se roztírá na pečivo. Jeho velkou výhodou je zachování stejného skupenství po dlouhou dobu, nedochází u něj ke krystalizaci.
S příměsí medu akátového. Med lipový patří k nejaromatičtějším druhům medů vůbec, má výraznou lipovou chuť. Včely sbírají voňavý nektar ze stromů lípy za horkých letních dnů. Je hojně užíván při nachlazení a chřipkách. Usnadňuje vykašlávání, snižuje horečky.
Propolis je přírodní pryskyřice, lepkavá a nádherně voňavá látka, kterou včely zejména na jaře sbírají na dosud zavřených pupenech stromů a desinfikují jím prostředí v úle. Propolis má vynikající antiseptické a antimykotické účinky. Přípravky z propolisu jsou chemicky čisté a mají rozsáhlé blahodárné účinky na lidský organizmus.

Otázky a odpovědi

Dozvědět se více...

med